Antoryum Çiçeği (Flamingo Çiçeği) Nedir ? Flamingo Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır

antoryum flamingo çiçeği nedir
antoryum flamingo çiçeği

Birine evden bir hediye vermek istiyorsanız, flamingo çiçeği harika bir fikir olabilir. Flamingo çiçeğinin anlamı zenginlik, bereket ve misafirperverliktir. Flamingo, parlak yeşil yaprakları ve parlak kırmızı çiçekleri ile en güzel iç mekan bitkilerinden biridir. Resim paleti veya antoryum olarak da bilinen bu, iç dekorasyonlar için bir lükstü. Neyse ki, koşullar uygun olduğunda, flamingoların bakımı ve iç mekanlarda gelişmesi kolaydır.

Flamingo bakımı: Flamingo çiçekleri iyi drene edilmiş, asitli toprağa dikilmeli ve nemli koşullarda 90 ° F ve 120 ° C’de tutulmalıdır. Toprak kuruduktan sonra, az miktarda ancak tamamen sulayın ve büyüme mevsimi boyunca gübreleyin.

Flamingo çiçekleri yukarıdaki basit ipuçlarına göre yaşar. Gerçekten bir flamingo çiçeğini açmak istiyorsanız, okumaya devam edin, size bu güzel bitkiyi nasıl etkili bir şekilde kullanacağınızı anlatayım.

Flamingo Çiçeği Nasıl Sulanır ?

Flamingoyu sulamadan önce toprağın üst kısmını kurulayın. Kuru sulama hissederseniz, parmağınızı karışıma bir inç kadar daldırın. Alt tahliye deliklerinden su gelene kadar her zaman iyice sulayın.

Büyüme mevsimi boyunca mart ayından eylül ayına kadar haftada bir kez sulanabilir. Bu, toprağın yeniden sulamadan önce kuruması için zaman verir.

Ancak kış aylarında bitki uykuda iken (büyüme yavaşlar), flamingo sadece iki haftada bir suya ihtiyaç duyar. Sulamanızın sıklığı, bitkinin bireysel büyüme koşullarına bağlı olacaktır, ancak kısa sürede onun düzeni hakkında bir fikir edinmelisiniz.

Fazla suyu veya kabı durgun suya batırmayın, çünkü kök çürür ve bu da flamingo çiçeğinin ölümüne yol açabilir. Öte yandan, toprağın tamamen kurumasına izin vermeyin çünkü bu, bitki büyümesi ve sağlığı ile ilgili sorunlara neden olabilir.

Flamingo Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır ?

Flamingoların% 80’e varan nem oranına sahip nemli bir ortamda gelişmesi doğaldır.

Bitki birkaç gün oda sıcaklığında su ile buharlaştırılarak nem oluşturulabilir. Diğer seçenekler arasında nemlendirici veya nemli bir tabak kullanılması yer alır. Çok fazla ev bitkisi olduğu için bitkilerime biraz çaba sarf eden ve nemi iyi tutan bir nemlendirici aldım.

Gerekli nemi korumaya yardımcı olmak için, flamingoyu ısıtma sisteminin yakınına koymayın veya sıcak, kuru hava yayan bir fan kullanmayın.

Antoryum Flamingo çiçeği bakımı nasıl yapılır
Antoryum Flamingo çiçeği bakımı nasıl yapılır

Flamingo Çiçeğinin Ne Kadar Işığa İhtiyacı Vardır ?

İçeride antoryumlar, flamingolar dolaylı orta ışıkta iyi büyür. Ancak kış aylarında bitki daha az uyuduğunda daha az ışığa izin verir. Özellikle öğleden sonra flamingoyu açmayın, aksi takdirde yapraklar yanabilir.

Antoryumun doğal ortamındaki ağaçların altında büyüdüğünü ve güneş ışığından korunduğunu unutmamak önemlidir.

Flamingo çiçeği olarak da bilinen antoryum, şekli nedeniyle tüm yıl boyunca çiçek açar. Bu yapraklı çiçek genellikle kırmızıya boyanır.

Flamingo Çiçeklerinde Yanlış Işık Halinde Yaşanılan Problemler

Işık koşulları çok parlak olduğunda yaprakların yakılmasına ek olarak, ışık koşulları idealin altında olduğunda yapraklar parlak rengini kaybedebilir.

Yiyecek eksikliğinden muzdarip olduklarını ve fazladan gübreye ihtiyaç duyduklarını düşünebilirsiniz, ancak sadece daha fazla ışığa ihtiyaçları vardır. Işık çok düşükse, flamingo çiçek vermeyi durdurur.

Antoryum (Flamingo çiçeği). Latince: Anthurium andreanum. Aile: Araceae Vatan: Orta ve Güney Amerika.

Flamingo Çiçekleri Ne Kadar Süre ile Açar ?

Flamingo çiçekleri üç aydan fazla yaşayabilir ve yıl boyunca yeterli ışık ve özenle çiçek açabilir. Flamingo bitkileri birkaç yıl yaşar ve birkaç kez çiçek açar. Kışın veya düşük ışıkta yetiştirildiklerinde daha az çiçek üretirler.

Diğer Çiçek Çeşitleri ile ilgili makalelerimizde sizlere tüm bilgiler jutesdesign.com kalitesiyle sizlere sunulmuştur.

Ayrıca Flamingo Çiçeği satın almak isterseniz buradan da göz atabilirsiniz. Hepsiburada

Similar Articles

Comments

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Advertisment

Instagram

Most Popular

Antoryum Çiçeği (Flamingo Çiçeği) Nedir ? Flamingo Çiçeği Bakımı Nasıl Yapılır

Birine evden bir hediye vermek istiyorsanız, flamingo çiçeği harika bir fikir olabilir. Flamingo çiçeğinin anlamı zenginlik, bereket ve misafirperverliktir. Flamingo, parlak yeşil yaprakları ve...

Mor Gül Ne Anlama Gelir ? Mor Gül Bakımı Nasıl Yapılır

MOR GÜLÜN ANLAMI Diğer güller gibi Mor güllerin de yaşamları boyunca büyüyen benzersiz özellikleri vardır. Mor gülün anlamı genellikle sihrin ve sevginin sembolüdür. Sevgi ve...

Starliçe Çiçeği (Cennet Kuşu Çiçeği) Ne Anlama Gelir ve Bakımı Nasıl Yapılır ?

Starliçe çiçeğinin bir başka adı da cennet kuşudur. Cennet kuşunun anlamı, cenneti sevinçle dahil etmektir çünkü o güzel bir tropik çiçektir. Yıldızın küresel kuşu,...